Początek działalności strony. Mechatronika …

Ten wpis będzie inny niż wszystkie poprzednie. Nie będzie nic o RPI, programowaniu czy tym podobnych rzeczach. Tym razem trochę wyjaśnienia … na temat powstania tej strony i co się na niej będzie pojawiało.

Więc jak już pewnie zauważyliście, na stronie są publikowanie wpisy dot. m.in. programowania, obsługi RPI, mikro kontrolerów, sterowników PLC, oraz innych podobnych rzeczy związanych ze światem cyfrowym. Strona powstała głownie w tym celu aby podzielić się wiedzą i nakierować inne osoby, na rozwiązanie w swoim problemie – bo po co wyważać otwarte drzwi. Dużo ludzi mówi, że za wiedzę powinno się płacić – ja znowu jestem tego zdania, że wiedzą powinno się dzieli, bo jeżeli nie będziemy tego robić, świat zamiast się rozwijać będzie się cofał.

Kolejnym powodem dlaczego powstała ta strona jest słaba pamięć i ogólny chaos w tym co sam robię. Żeby zapanować nad tym wszystkim postanowiłem umieszczać gdzieś „instrukcje” jak coś wykonać, a też uczy mnie to systematyczności. Bo jak coś wykonam/zrobię to w krótkim okresie czasu umieszczam to na stronie, aby jak będę potrzebował tego za np. rok nie musiał ponownie szukać rozwiązania tego samego problemu. Strona ta jest takim moim małym archiwum;)

Chociaż mam dużo planów i projektów, to chęci czasami mam zbyt mało i zostawiam dużo rzeczy na później. Tak później przelatują mi niektóre pomysły przez palce, tzn. nie są już realizowane, bo ktoś inny coś podobnego już wykonał, a ja np. widziałem w tym pomysł żeby w jakiś sposób zaistnieć ;). Więc jeżeli będziecie do mnie pisać w jakiś sprawach to uzbrójcie się cierpliwość – na pewno odpiszę, ale może to trochę potrwać.

Ktoś kiedyś podczas rozmowy o pracę na pytanie kim jestem z wykształcenia, po mojej odpowiedzi, że mechatronikiem wybuchnął śmiechem i powiedział że jak się jest od wszystkiego to się jest do niczego – zrezygnowałem z tej oferty, chociaż potem sami prosili o to, żeby u nich pracował. W dzisiejszych czasach, trzeba mieć pojęcie nie tylko na jeden temat w pracy, ale też na większą część tego co się wykonuje w pracy – chyba, że się pracuje w korporacji, bo tam wymianą żarówki w lampce biurkowej zajmuje się inna firma, która na zlecenie wykonuje prace (i na to idą pieniądze…). Więc mechatronicy – świat należy do was i poszerzajcie swoją wiedzę. Trzeba być elastycznym i nie ograniczać się tylko w jednej dziedzinie.

 

Zachęcam do komentowania wszystkich wpisów. Cenzura będzie jeżeli wpis na prawdę będzie wykraczał po za wszystkie możliwe granice moralne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *